News - kameralnyfitness.pl

News - kameralnyfitness.pl

14 marca 2022
Personal-trainer-09-1280x854.jpg

Pandemia sprawiła, że z dnia na dzień musieliśmy zamknąć się w naszych domach bez możliwości korzystania z obiektów sportowych. Niektórzy z nas stali się ospali i stracili swoją motywację do uprawiania jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Jednak mimo zamkniętych hal lub siłowni zawsze istnieje możliwość wykonywania ćwiczeń w swoim domu! Możesz liczyć na nasze wsparcie. Naszym Klientkom od początku zaoferowaliśmy trening personalny online. Niektóre do tej pory tak z nami ćwiczą! Nasi trenerzy personalni mogą się zająć również Twoją formą, nawet jeśli jesteś kilkadziesiąt czy kilkaset kilometrów od Żoliborza!

Fitness dla kobiet przez internet

Proponujemy spotkania przez internet, w których trakcie trener personalny będzie dawał Ci podobne wskazówki, jak miałoby to miejsce na salce do ćwiczeń. Możesz zastanawiać się, czy fitness dla kobiet będzie miał sens przez komputer. My mówimy: oczywiście! Mimo braku komunikacji twarzą w twarz zapewniamy w pełni fachową opiekę, nieróżniącą się niczym od tej standardowej. Wciąż niezwykle ważny będzie wywiad przed przygotowaniem planu ćwiczeń. Nadal w trakcie treningów online prowadzący będzie wskazywał na ewentualne błędy, które mogą Ci się przydarzać, kiedy będziesz ćwiczyła.

Zgłoś się do nas przez stronę internetową


8 kwietnia 2020
5T-TN-1280x726.png

Odpowiadając na pytania o poranny rozruch – każdemu podpasuje coś innego. Chcielibyśmy się jednak podzielić jednym z najlepszych sposobów na systematyczne zbudowanie porannego rytuału.
Słyszałaś o Pięciu Tybetańczykach? To zestaw pięciu ćwiczeń, taka ‘recepta na długowieczność’. Świetny codzienny rozruch, działa na ciało i umysł. Świetnie pasuje na te czasy. Optymalnie – każdego dnia 🙂
Żeby było bezpieczniej – nie wiemy na ile jesteś w tej chwili silna – najpierw przedstawiamy bardzo uproszczoną wersję. Jest jeszcze mniej spektakularna niż oryginalna, a jednak jest do niej świetnym przygotowaniem.
5 ćwiczeń – zacznij od 3 powtórzeń każdego, świadomie oddychaj. Następnego dnia zrób 5 powtórzeń, następnego 7, itd. do 21. I daj nam znać jak Ci idzie 🙂

8 kwietnia 2020
Justyna-Online-e1586366895815.png

Dostaliśmy dużo pytań o treningi online – nic dziwnego – my też mieliśmy masę obaw z tym związanych.
Ale jesteśmy zachwyceni pozytywnymi ocenami od naszych Klientów (niektórzy twierdzą, że się nawet bardziej starają/męczą 🙂
Posłuchaj naszej Klientki Justyny: https://youtu.be/shyDcFIbMKA
Wśród osób, które jeszcze nie spróbowały padają m.in. komentarze (dodajemy nasze odpowiedzi) :
1. ’nie znam się na technologii’ -> ale to naprawdę proste. Jeżeli chodzi o sprzęt czy aplikację, to daj nam znać – pomożemy Ci to rozwiązać.
2. brak czasu -> możemy spróbować/zacząć od półgodzinnej sesji.
3. brak miejsca -> wystarczą 2 metry kwadratowe 🙂
4. nie mam miejsca w głowie -> właśnie dlatego tak Cię namawiamy! Większość osób mówi, że bardziej, niż kiedykolwiek te treningi im pomagają na głowę..
Pamiętaj, że to nadal dobry sposób, żeby:
– zmobilizować się (‘jestem umówiona’)
– spotkać się z i dostać pozytywne wzmocnienie 🙂
– przygotować się z dobrą formą na moment jak to wszystko się już skończy..
My z naszej strony naprawdę jesteśmy szczęśliwi mogąc pomagać Wam w tych czasach!

27 marca 2020
Health-Club-background-04-1280x1210.jpg

Czy zdarza Ci się ‘zajadać emocje’?

Masz czasem z tego powodu poczucie winy?
Nie miej. Bądź dla siebie dobra. Szczególnie teraz.
Z drugiej strony może właśnie teraz jest świetny moment, żeby się wczuć w swoje ciało i przemyśleć swoją relację z jedzeniem? Co, jak, dlaczego jesz?
Przygotowaliśmy dla Ciebie listę Superfoods, jeśli nie wiesz gdzie zacząć (pod tym linkiem).
To produkty mające najwięcej składników odżywczych – pogrupowane w istotne dla człowieka grupy (białka, węglowodany, etc.).
Może się przyda przy okazji następnych zakupów (lub odnawiania zapasów…)
Smacznego 🙂

26 marca 2020
IMG_5309_-1.jpg

Większość z nas ma pewnie myśli, że mogłoby być nam w życiu lepiej. Np. teraz, żeby tego całego wirusa nie było. Albo za dwa tygodnie. Albo przynajmniej za miesiąc. Ale on jest. i już.

A może DZIŚ jest czas zacząć wszystko od nowa? Popatrzeć na wszystko z innej strony? Czy na pewno przed epidemią wszystko było tak jak chcieliśmy? A może na coś jest czas właśnie teraz?
A może pomyślicie chwilę za co jesteście wdzięczni?
My ostatnio przed posiłkiem bierzemy się w czwórkę za ręce i w ciszy trwamy przez chwilę DZIĘKUJĄC.
Jestem wdzięczny za to, że mimo utrudnień możemy nadal pomagać i wzmacniać tyle wspaniałych osób.

Dodatkowo, jestem wdzięczny, że udaje mi się skupić na tym co będzie potem – ale w sposób pozytywny – jakie nowe wyzwania nas czekają..

Jeśli chcecie się podzielić, to prześlijcie nam Waszą listę.
‘Sekretem zmiany jest skupienie uwagi nie na zwalczaniu starego, ale na budowaniu nowego’ Sokrates

25 marca 2020
plan-1280x960.jpg

14 marca napisaliśmy do naszych Klientów najtrudniejszego w naszej historii maila:

„od prawie 10 lat pragniemy dawać pozytywne wzmocnienie wyjątkowym osobom – czasem w chwilach radosnych, a czasem w ciężkich.

Wiele razy pomogliśmy w ten sposób przejść przez różnego rodzaju kryzysy i wrócić do formy – wkładając w to całe serce.
Z tym większą trudnością podejmujemy decyzję o tymczasowym zamknięciu obu naszych miejsc od dziś do 29 marca (treningi z tego okresu będą oczywiście do odrobienia).
Od zawsze jednym z najwyższych priorytetów naszego Studia było bezpieczeństwo.
W szczególności – polityką naszego Studia jest i było zachowywanie higieny przez wszystkich Współpracowników, w tym częste mycie rąk, dezynfekcja mat i sprzętów po każdym treningu. Zawsze udostępnialiśmy środki do mycia rąk o właściwościach antybakteryjnych oraz preparaty antybakteryjne do stóp. Dodatkowo, ostatnio wprowadziliśmy wytyczne organizacji WHO (w tym częste przecieranie/dezynfekcję klamek, uchwytów, kranów).
W naszym DNA jest też to, że NIE jesteśmy masowi, ćwiczymy jeden na jeden. Stąd nasza nazwa.
To, naszym zdaniem, daje większą jakość, większy komfort psychiczny i większe bezpieczeństwo.
Wierzymy, że to są bardzo wysokie standardy, ale w zaistniałej sytuacji mogą być niewystarczające (albo uznane przez kogoś jako niewystarczające).
Pamiętajcie jednak, że jeszcze bardziej – właśnie teraz – potrzebujecie ruchu, snu, zdrowego jedzenia – dbania o siebie! Oraz poczucia, że nie jesteście sami.
To trudna sytuacja dla nas wszystkich, również dla nas osobiście i współpracujących z nami Trenerów.
Jednak będzie dobrze. Przejdziemy przez to. „
Po wspaniałym, pełnym zrozumienia i troski odbiorze tego maila – napisaliśmy kolejnego:

„bardzo dziękujemy za wspieranie naszej działalności i współpracujących z nami Trenerów.

Ponieważ zakładamy, że:
– cele, nad którymi z Wami pracowaliśmy, nadal są aktualne i nie chcecie stracić tego, co już się udało uzyskać,
– w zaistniałej sytuacji nawet bardziej potrzebujecie ruchu i wsparcia w zdrowym stylu życia,
– być może jeszcze bardziej jesteście przekonani do tego, że warto budować odporność organizmu na przyszłość,
to proponujemy Wam spotkania online.

Włożymy całe serce, żeby było.. kameralnie.
– będziemy dbać o Wasze bezpieczeństwo – personalizując treningi dla Was i dostosowując je do Waszych postępów
– zajmiemy się Waszymi celami – oderwiecie się od zewnętrznych bodźców, myśli i informacji ciągle o jednym
– dostaniecie od nas dodatkowe inspiracje – dotyczące ruchu, jedzenia, czy oddychania

Nasze doświadczenia w tej formie treningów są bardzo zachęcające – niektórzy, ich słowami, dają z siebie nawet więcej przez internet..
I wreszcie można się znów pośmiać, a po treningu – być zadowolonym, że się coś dla siebie zrobiło.

Jutro prześlemy szczegóły jak najlepiej się przygotować do treningu. Dbajmy o siebie szczególnie w takich czasach!”

i kolejnego:
„ogromne gratulacje dla tych z Was, którzy już zaczęli treningi online z nami!!! Bardzo się cieszymy, że możemy Wam pomagać w tej trudnej sytuacji – tak pod względem fizycznym, jak i mentalnym.
Mimo naszych zapowiedzi, że w pierwszym tygodniu zwykle występują komplikacje (np. techniczne), to na razie wszystko działa! Jesteście wspaniali 🙂
Bardzo też dziękujemy za terminowe wpłaty – to naprawdę dla nas wszystkich wyjątkowo ważne!Rozumiemy oczywiście, że dla niektórych trening online może brzmieć troche futurystycznie, więc poniżej parę porad jak najlepiej się przygotować:
1. Potrzebny będzie komputer z kamerką lub laptop. Można też użyć telefonu lub tabletu, wtedy dobrze go jakoś unieruchomić (np. holder lub mały statyw). Jeśli ktoś ma słuchawki bezprzewodowe, świetnie.
2. Aplikacja – przetestowaliśmy już Skype, WhatsApp, Google Hangouts. Jeżeli używacie którejś z tych aplikacji, to super, Jeśli nie, to prosimy o zainstalowanie Skype i podanie nam nazwy użytkownika.
3. Miejsce – potrzebujecie możliwie cichej przestrzeni (nie musi być duża), w której dobrze się czujecie. Dobrze by było, żebyście byli 4-5 kroków od kamery (którą prosimy o ustawienie w poziomie), żebyśmy widzieli całe ciało.
4. Sprzęty – poszukajcie – może coś w domu znajdziecie (np. stary stepper 🙂 a nawet jeśli nie, to: butelka wody, mały ręczniczek i ręcznik na razie wystarczą (później dodamy pasek od szlafroka i kij od szczotki 🙂

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej zrobić taką inwentaryzację z wyprzedzeniem i przesłać nam. Optymalne mogłoby być utrzymanie Waszych godzin i dni – sprawdźcie czy to jest możliwe.
W wybranym miejscu dobrze określić granice prywatności, żeby pozostali domownicy wiedzieli co się dzieje. (Jeden kot już musiał być niestety zamknięty, bo nie uszanował granic 🙂

Pamiętajcie, że ten kryzys NIE będzie trwał wiecznie! Dbajcie o swoje myśli, a jeśli pojawia się za dużo negatywnych – dzwońcie, piszcie, komunikujcie. TO MINIE.”

Tak zaczęliśmy nasze POZYTYWNE WZMOCNIENIE online. Jesteśmy zachwyceni, że tą drogą też możemy Was wspierać – szczególnie w tych ciężkich czasach. I nadal KAMERALNIE 🙂