WYWIADY Z TRENERAMI - kameralnyfitness.pl

WYWIADY Z TRENERAMI

27 listopada 2023by Julia Wronowska0
220937_502059543172017_1887673279_o-e1701087987697.jpg

CZYM JEST DLA NAS TRENING PERSONALNY?

 Ania: Trening personalny jest dla mnie zadbaniem o drugą osobę. Najważniejsze jest to, aby podopieczna dobrze czuła się podczas treningu – zarówno w moim towarzystwie jak i z ćwiczeniami, które wykonujemy. Zależy mi, aby klientki wiedziały, że jest to czas tylko i wyłącznie dla nich i czerpały z niego jak najwięcej.

Tomek: Dla mnie trening personalny wyróżniają dwie ważne kwestie. Pierwsza z nich to indywidualne podejście – każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby i cele. Naszym zadaniem jest pomoc klientkom właśnie poprzez personalnie dobrane ćwiczenia. Po drugie, częstym bodźcem do kontynuowania treningów personalnych i trwałej motywacji, jest umówienie na konkretny termin z daną trenerką bądź trenerem. Sprawia to, że klientki postrzegają to jako większe zobowiązanie niż np. przy treningu grupowym. Dzięki temu trenujemy regularnie, co przynosi dużo lepsze efekty.

Marta: Trening personalny to forma pracy z człowiekiem, która na pierwszą myśl kojarzona jest z poprawą sylwetki, budowaniem mięśni i poprawą wydolności. Oczywiście, jest to głównie przekazywanie wiedzy o tym jak pracować z ciałem, ale istnieje również druga, istotna kwestia. Stanowi ją praca nad poczuciem własnej wartości, poprawa samopoczucia i kondycji psychicznej. Trener personalny jest bardzo ważną osobą pod względem przekazywania wiedzy o poprawie sprawności fizycznej, ale także motywatorem, który sprawia, że klientki czują się lepiej i czują, że mogą zdziałać więcej.

Kaja: Trening personalny jest dla mnie przede wszystkim opieką nad drugą osobą. Jako trenerka traktuję go jako możliwość nauczenia kogoś, jak dobrze i bezpiecznie trenować, aby przyniosło to założone efekty. Staram się przekazać swoją wiedzę i pasję do aktywności fizycznej podopiecznym. Bardzo cieszy mnie, gdy się to udaje i klientki wdrażają aktywność fizyczną do codziennego życia.

Julia: Dla mnie trening personalny to przede wszystkim troska o drugą osobę. W tej formie spotkań cenię sobie bezpośredni kontakt i indywidualność . Każda kobieta ma inną budowę ciała, styl życia i cele, które pragnie osiągnąć. Trening personalny pozwala na skupienie się na możliwościach danej osoby, ale także przynosi ,,efekty uboczne”, w postaci lepszego samopoczucia, jakości życia, motywacji do działania i zadowolenia z siebie. Według mnie to właśnie stanowi najbardziej wartościową część treningu personalnego.

Julia Wronowska


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *